میزبانی وب

سرویسی که یک روز هست و یک روز نیست بهتر است اصلا نباشد.
هاست، Host، میزبانی وب، میزبانی وب اشتراکی، هاستینگ اشتراکی و هاست اشتراکی، واژگانی هستند که به صورت معادل هم در سایت لینک استفاده شده اند و همه به یک مفهوم اشاره می‌کنند.
قدرت بلامنازعه ارائه خدمات در شبکه وب، ناشی از دائمی‌بودن آن است. عبارت معروف 365*7*24 ، شعار کلیدی دوران طلایی وب است و این شعار محقق نمی‌شود مگر آنکه بستری که خدمات خود را بر آن بنا‌ می‌‏کنید، خود عامل به آن باشد. شکی نیست که کیفیت خدمات هاست و ایمیل(پست‌الکترونیک) حساس‌ترین موردی است که مستقیما در کیفیت خدمات عرضه شده بوسیله پایگاه‌وب (وب سایت) شما، تاثیر‌می‌گذارد.
سرور‌های زیرساختی خدمات هاست و میزبانی‌وب شرکت لینک در دیتاسنتر‌های معتبر داخل‌کشور و یا خارج از کشور قراردارند. هم اکنون توسعه خدمات هاست و میزبانی‌وب در داخل‌کشور در دستور کار شرکت لینک قراردارد تا نیاز کاربران داخل‌کشور را در استفاده از خدمات تعریف شده در دیتاسنترهای داخلی برآورده سازد و مخاطرات حضور در دیتاسنتر‌های خارجی را نیز کاهش دهد. شرکت لینک خدمات هاست خود را در دو پهنه لینوکس و ویندوز ارائه می‌دهد و صاحب تجربیات ارزشمندی در ارائه خدمات هاست در این دو سیستم‌عامل می‌باشد.